مبلمان

توصیه های آریایی برای هماهنگی لوازم خانه

طراحی منزل آریایی

فرش‌های زیبا، زیباتر خواهند شد اگر در جایگاهی متناسب پهن شوند و  خوش بنشینند. همراه ما باشید تا درباره انتخاب هماهنگ فرش با دکوراسیون بیشتر بدانیم.

اگر فضای شما کوچک است:
به کار بردن فرش‌هايی با طرح‌های بزرگ، استفاده از پوشش‌های متفاوت برای کف در يک فضا، استفاده از قالی و قاليچه، مخصوصاً با رنگ‌ها و طرح‌های متفاوت فضا را کوچکتر از آنچه هست، نشان می‌دهد.

 

پوشش کف و ارتباط آن با ارتفاع فضا:
به کار بردن کف‌پوش با بافت درشت يا پرز بلند، سبب می‌شود اين پوشش در چشم بيننده نزديکتر ديده شود. همين تاثير موجب می‌شود فاصله کف تا سقف نیز کمتر به نظر آيد.

 

کف پوش تيره‌تر از ديوارها:
بهتر است رنگ انتخابی برای فرش، رنگی ساده، هماهنگ و تيره‌تر از ديوارها باشد، چرا که فضا را گرم، صميمی، خانگی و دلچسب می‌نمايد.

 

ترجیحا هر چقدر پارچه رو مبلی شما ساده تر و یا با نقوش کم رنگ تر باشد بهتر است.ست فرش و مبل در رابطه با انتخاب رنگ هم می توانید ابتدا به پالت رنگ های مکمل و پیشنهادات ما که شامل کرم، قهوه ای، نسکافه ای، بژ، صورتی و سفید است توجه کنید:
 اگر مبلمان سفید انتخاب می کنید در آن صورت دیوارها نیاز به تغییر رنگ ندارند ولی اگر مبلمان کرم، قهوه ای و یا نسکافه ای انتخاب می کنید اگر رنگ دیوارها را به کرم تغییر دهید نتیخه بهتری می گیرید.

مبلمان سفید را با فرش های قرمز و دیوارهای بدون رنگ استفاده کنیدست فرش با مبل تغییرات مورد نیاز در مورد پرده
پرده باید بلند و تا کف باشد تا به این ترتیب خانه و ارتفاع سقف را بزرگ تر و بلندتر کند.

 

کف پوش روشن‌تر از ديوارها:
به کار بردن رنگ روشن برای کف سبب می‌شود تا کف نورانی و درخشان بنمايد. انتخاب رنگی ساده، هماهنگ و روشن‌تر از ديوارها به کامل شدن اين حس کمک می‌کند.

اگر بخواهيم فضا بزرگتر ديده شود:

انتخاب پوششی يک دست و با رنگی ساده، بدون طرح با بافتی نرم سبب می‌شود فضا بزرگتر به نظر آيد و اين تأثير با ادامه اين پوشش به ديگر راهروها و اتاق‌ها بدون انقطاع، بيشتر می‌شود.

اهميت رنگ را نبايد از نظر دور داشت، زيرا رنگ فرش به عنوان يک عامل مهم، متحدکننده و تعيين‌کننده‌ی محدوده‌ی ديد تلقی می‌شود. رنگ فرش بايد معقولانه و با دقت و تأمل انتخاب شود.

در مورد انتخاب رنگ بايد به نکات زير توجه نمود :

  • از رنگ‌های مورد علاقه‌تان استفاده کنيد، چون احساسات شما مهم و نشاندهنده شخصيت شماست.
  • طرح و ابعاد اتاق و رنگ وسايل به کار رفته در منزل را در نظر بگيريد.
  • ميزان نور و روشنايی منزل را مد نظر قرار دهيد.
  • برخی از بخش‌های محیط، چه از طريق هوا و چه در نتيجه رفت و آمدهای زياد، در معرض گرد و غبار و آلودگی قرار می‌گيرد. بايد سعی شود اين گرد و خاک در روی کفپوش با توجه به رنگ آن، بدنما و زننده به چشم نيايد.
  • بعضی از رنگ‌ها می‌توانند اين عيب را در خود پنهان کنند تا لحظه به لحظه در معرض ديد قرار نگيرند. بهتر است در اين قبيل جاها برای قسمت‌های سرو غذا و امثال آن، از طرح‌ها يا ترکيب‌های لکه لکه يا خال خال استفاده شود.
  • در قسمت‌هايی که رفت و آمد کم است و مشکل گرد و خاک بسيار کم يا احياناً در حد صفر است، می‌توان از رنگ‌های روشن استفاده نمود.
  • کفپوش محل‌های پر رفت و آمد بايد دارای رنگ‌های تيره‌تر با بافت‌های مختلف و طرح‌های گوناگون باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید