طراحی های برتر

رنگ فرش مناسب برای اتاق خواب ها

shahkar aryaei2

فرش مناسب برای اتاق خواب :

اتاق خواب برای زوجین یکی از مهم ترین مکان های منزل می باشد. انتخاب فرش مناسب ممکن است کمی سخت و گیج کننده باشد. شما می توانید طبق سلیقه خود عمل کنید و در این صورت کار شما راحت تر است. اما چنانچه هماهنگی آن را با سایر عناصر اتاق در نظر بگیرید این انتخاب را ممکن است برای شما کمی مشکل نماید و موجب گیج شدن شما گردد.

امروزه تنوع رنگ و طرح در فرش ها بسیار بالاست و این تنوع انتخاب ما را می توان گفت سخت یا آسان نموده است. در انتخاب رنگ فرشتان توجه ویژه ای باید به تختخواب خود داشته باشید دلیل این توجه تاثیری است که در اتاق شما بر جای می گذارد.

رنگ های خاکستری و زرد

ترکیب این دو رنگ موجب توازن بسیار خوب می شود. نقاطی که به صورت زرد رنگ هستند توجه بیننده را به خود جلب می کنند و می توانید برای مکان هایی در اتاق که مایل هستید توجه بیشتری به آنها شود از رنگ زرد استفاده نمایید این رنگ انرژی و شادی را منتقل می نماید.اما در استفاده از آن زیاده روی به خرج ندهید.چنانچه نور طبیعی وارد اتاق خواب شما می شود بهتر است در استفاده از این رنگ تعادل را رعایت نمایید اما چنانچه هیچ گونه نوری به اتاق شما وارد نمی شود بهتر است از رنگ زرد استفاده نمایید.

رنگ مرجانی و آبی

رنگ آبی یکی از رنگ های پرطرفدار است. این رنگ علاوه بر جذابیت به دلیل سهولت در انتخاب مکمل آن بسیار مورد توجه است.رنگ مرجانی یک رنگ مکمل خوب برای آبی می تواند باشد و می توان آن را در طیف های متنوعی از رنگ ابی استفاده نمود.می توانید با ترکیب این دو رنگ احساس آرامش بخشی را به اتاق خواب القا می کند و استراحت در چنین اتاقی لذت بخش است.

رنگ های تیره و خنثی

رنگ های تیره موجب آرامش بخش کردن اتاق خواب می شود.رنگ قهوه ای و خاکستری موجب گرم کردن اتاق می شود. اگر مایل به مدرن کردن اتاق خود هستید می توانید با اضافه کردن فلز به اتاق تان فضای اتاق را سردتر و مدرن تر نمایید. اما این موارد سلیقه ای است و بستگی دارد سلیقه شما چه چیزی را می پسند.

شرکت-فرش-آریایی-کاشان-13

رنگ‌های روشن و خنثی

اگر علاقه مند به تابیدن نور طبیعی در اتاق خود هستید بهتر است از رنگ های روشن استفاده نمایید و این رنگ موجب تابیدن نور بیشتر به اتاق شما خواهد شد.

رنگ صورتی و مسی

این ترکیب امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد . استفاده از وسایل مسی موجب زیبایی اتاق می شود و صورتی رنگی است که موجب آرامش بخشی می شود و ترکیب این دو رنگ اتاق بسیار زیبایی را برای شما ارمغان می آورد. به رنگ مسی توجه کنید و این رنگ را جزو رنگ ها و گزینه خود قرار دهید.

رنگ آبی روشن و خاکستری

ترکیب این دو رنگ برای اتاق های کلاسیک ترکیب بسیار مناسبی است و موجب شیک شدن اتاق شما می شود. ان رنگ باعث طرح خاص می شود و جذابیت این طرح را افزایش می دهد.شاید بتوان گفت ترکیب این دو رنگ کمی خاص و متفاوت است و شاید مناسب هر سلیقه ای نباشد جز افراد با سلیقه خاص.

رنگ سبز و صورتی

ترکیب این دو رنگ که همانند رنگ های مورد استفاده در طبیعت است حالت تازگی و زنده بودن را به فرد می بخشد. رنگ سبز طیف های متفاوتی دارد و این بستگی به سلیقه شما دارد که چه رنگ های را انتخاب نمایید.

شرکت-فرش-آریایی-کاشان-8

رنگ آبی و نارنجی

این دو رنگ مکمل یکدیگرند و شما می توانید با ترکیب این دو رنگ اتاق شاد و پرانرژی برای خود ایجاد کنید. اما چنانچه اشباع این دو رنگ را کم نمایید حالت سنگینی پیدا می کند و بالاتر بودن این ترکیب موجب حالت شاد و پرانرژی بودن آن می شود.اما توصیه ما به شما این است که این اشباع را کمتر نمایید تا حالت آرام تری اتاق شما بخشد و خواب آرام تر و راحت تری را برای شما داشته باشد.

رنگ‌های قرمز

طیف رنگ قرمز به راحتی می تواند در ترکیب با سایر رنگ ها قرار گیرد اما بهتر است در استفاده از این رنگ تعادل را رعایت نمایید زیرا اتاق خواب معمولا اتاقی برای استراحت است و اگر بیش از حد از رنگ قرمز استفاده شود بیش از حد ان را پر انرژی خواهد نمود.

رنگ سبز و قهوه‌ای

ترکیب این رنگ باعث طبیعی شدن اتاقتان می شود .استفاده از کف یا اثاثیه چوبی راهی عالی برای طبیعی‌تر کردن محیط است. بافت‌ها و طرح‌های زیبای طبیعی هم باید در اتاق مورد استفاده قرار بگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید