دکوراسیون

چشمان ما به دنبال چیست (رنگ و نقش )

فروشگاه شاهکار

انتخاب فرش برای خانه یکی از مهمترین تصمیماتی است که تاثیر بسزایی در سبک دکوراسیون خانه دارد. مدل ، جنس ، طرح ، کیفیت و در نهایت رنگ فرش عواملی هستند که در زمان خرید باید به آن دقت اساسی شود. از این رو افراد می توانند با کمک روانشناسی رنگ ها ، بهترین انتخاب را انجام دهند. روانشناسی رنگ در انتخاب فرش  یکی از مهمترین مسائلی است که شما می توانید با در نظر گرفتن آن از دکوراسیون زیبایی در خانه بهره ببرید.(فرش شاهکار آریایی)

با توجه به اینکه زمین جزء اصلی فضای هر اتاق می باشد رنگ فرشی که انتخاب می کنید می تواند تاثیر چشمگیری بر حسی که از اتاق دریافت می کنید داشته باشد. اگر زمان آن رسیده است که دکوراسیون خانه خود را با یک فرش جدید تغییر دهید ما با توجه به علم روانشناسی رنگ ها به شما کمک می کنیم تا فرشی را انتخاب کنید که هماهنگ با دکور خانه شما است و به آن علاقه دارید.

از زمانی که نیوتن در مورد تبدیل نور سفید به طیف رنگ ها (همان رنگین کمان) صحبت کرد ، درک انسان از شیوه ارتباط رنگ ها با دنیا تغییر پیدا کرده است. طبق علم روانشناسی رنگ ها هر رنگ یک پیام می دهد و تاثیرات خاصی بر حس و روحیه افراد می گذارد. به طور کلی می توان گفت انسان ها می توانند با استفاده از رنگ های مختلف حس خود را به بیننده القا کنند. امروزه به راحتی می توان کاربرد این ایده که رنگ ها بر روح و روان انسان ها تاثیر می گذارند را در دنیای بازاریابی ، ورزش ، طراحی داخلی و سایر موارد مشاهده کرد.(فرش شاهکار آریایی)

یک متخصص علم روانشناسی رنگ بیان می کند : ” تمام رنگ ها این توانایی را دارند که باعث عکس العمل های مختلف شوند. هر رنگ می تواند عامل ایجاد یک عکس العمل مثبت یا منفی باشد. این عکس العمل با توجه به فاکتورهای خاصی همچون شدت رنگ ، میزان رنگ استفاده شده و ترکیب رنگ با دیگر رنگ ها تعیین می شود. بعضی از رنگ ها مانند زرد از لحاظ احساسی بر ما تاثیر می گذارند. بعضی از رنگ ها مانند قرمز تاثیر خیلی زیادی بر بدن ما دارند. رنگ آبی تاثیر زیادی بر ذهن می گذارد. بنابراین طبق روانشناسی رنگ ها می توان گفت که هر رنگ محرک یک حس در انسان ها می باشد. ”

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید