دکوراسیون

روانشناسی رنگ ها در انتخاب فرش

فرش-هزار-شانه-فیلی-خشتی-سلطنتی-کد-354-09

مدل و رنگ دو گزینه ای هستند که در زمان انتخاب فرش باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد. با توجه به اینکه تعویض فرش می تواند بسیار هزینه بردار باشد و شما قرار است سال ها از یک فرش استفاده کنید می توانید با بهره گیری از روانشناسی رنگ ها فرشی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید. علم روانشناسی رنگ این امکان را به شما می دهد که انتخاب خود را محدود کنید و در نهایت بهترین مدل و رنگ را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.

در زمان انتخاب رنگ فرش برای اتاق ، فاکتورهای زیادی از قبیل کاربرد در فضا (اتاق نشیمن ، راهرو ، اتاق خواب) را باید در نظر بگیرید. خوشبختانه فرش ها با توجه به تفاوتی که در قیمت دارند ، دارای تنوع رنگی زیادی نیز می باشند. بنابراین در حال حاضر می توانید با توجه به نکات روانشناسی رنگ ها ، رنگ خاصی از فرش را برای منزل سفارش دهید که می توانید از پس هزینه آن برآیید. همیشه به یاد داشته باشید انتخاب فرش شما اساس دکوراسیون طراحی هر اتاق خواهد بود. برای انتخاب رنگ درست فرش در ادامه نکاتی در رابطه با روانشناسی رنگ ها آورده شده است که بهتر است در زمان خرید فرش به یاد داشته باشید.

روانشناسی رنگ های گرم

در روانشناسی رنگ ها ، رنگ گرم به رنگ های نارنجی ، زرد و تناژ قرمز گفته می شود که باعث گرم نشان دادن اتاق می شود. با توجه به اصول روانشناسی رنگ ها ، انتخاب این رنگ فرش بسیار مناسب مکان هایی است که می خواهید دنج ، گرم و نرم باشد. رنگ قرمز یکی از رنگ هایی است که بیانگر اشتیاق و انرژی است. طبق گفته محققان رنگ قرمز باعث گفتگو و تحریک اشتها می شود. بنابراین فرش قرمز یک انتخاب عالی برای مکان هایی مانند ناهارخوری یا آشپزخانه است. در گذشته و در طرح های فرش ایرانی از این رنگ بسیار استفاده می شود. رنگ زرد نشان دهنده انرژی و خوش بینی است و طبق تحقیقات افرادی که در معرض این رنگ قرار دارند سروتونین بیشتری آزاد می کنند.(فرش شاهکار آریایی)

روانشناسی رنگ های سرد

با توجه به علم روانشناسی رنگ ها ، رنگ های سرد حس آرامش می دهند و به عنوان بهترین انتخاب برای فرش اتاق خواب شناخته می شوند. رنگ های سرد ضربان قلب و دمای بدن را کاهش می دهد ، باعث آرامش می شود و به طور کلی اندازه اتاق را بزرگ تر از حد معمول نشان می دهند. از میان رنگ های سرد ، از رنگ آبی بسیار در طراحی اتاق استفاده می شود و رنگ سبز ارتباط بسیار قوی با دنیای طبیعی و فضای سبز دارد. در روانشناسی رنگ ها ثابت شده است که این ویژگی رنگ سبز بسیار مورد پسند مردم قرار گرفته است و باعث تمرکز و خلاقیت افراد می شود. شاید انتخاب فرشی که تناژ سبز رنگ دارد برای عموم تعجب برانگیز باشد ، اما خالی از لطف نیست.(فرش شاهکار آریایی)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید