طراحی های برتر

معرفی برخی از معروفترین طراحان نامدار فرش ایران

848465

طراحی فرش در ایران دارای سابقه طولانی می باشد ، از گذشته های بسیار دور افراد بسیار زیادی در این هنر مشهور شدند. اگر قصد آشنایی با طراحان نامدار فرش ایران را دارید بهتر است این مطلب را به صورت کامل مطالعه کنید تا اطلاعات کاملی در این زمینه به دست بیاورید. در این مقاله به توضیحی درباره تاریخچه این هنر در ایران خواهیم پرداخت و بعد از آن طراحان نامدار فرش  ایران را معرفی خواهیم کرد.

تاریخچه طراحی فرش ایران

این هنر در ایران از حدود ۴۵۰ سال پیش یعنی در دوران حکومت شاه طهماسب شروع شد و تا به امروز نیز ادامه دار می باشد. از همان سال های اول شروع این هنر در ایران ، همواره طراحان نامدار فرش ایران در میان مردم زبانزد بودند و به عنوان بزرگترین هنرمندان کشور شناخته می‌ شدند. طراحی فرش  در ایران با طراحی طرح های فرش شروع شد که این طرح‌ ها زیبایی فوق العاده چشمگیری داشتند و باعث شدند که فرش های ایرانی از همان روزهای نخست زبانزد شود.

هنر طراحی فرش از شهر کرمان در ایران آغاز شد ولی خیلی زود به تمامی شهرهای کشور صادر شد و امروزه شاهد آن هستیم که طراحان بزرگ فرش ایران از شهرهای مختلف کشور هستند. در ادامه به معرفی برخی از مهمترین طراحان نامدار فرش ایران که در این هنر بسیار معروف هستند خواهیم پرداخت تا بیشتر با آنها آشنا شوید.

شروع طراحی نقش فرش در ایران

همانطور که گفته شد شروع هنر طراحی فرش در ایران به زمان شاه طهماسب بازمی‌گردد ، در این زمان طراحان نامدار فرش ایران انگشت شمار بودند و این هنر در کشور هنوز جا نیفتاده بود. از جمله طراحان نامدار فرش ایران در این دوره را می‌توان افرادی همچون رضا عباسی ، میرک و سلطان محمد نقاش دانست. بعد از این چند تن تا مدت های بسیار طولانی ایران هنرمندی در زمینه طراحی فرش نداشت تا اینکه بعد از مدتی یکی دیگر از طراحان نامدار فرش ایران در فرش ظهور کرد. این شخص کسی نبود جز محسن خان هنرمند بزرگ کرمانی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید