طراحی های برتر

نقش فرش در زیباسازی فضای منزل

فرش آریایی

همه ی فرش ها زیباست به شرطی که آنها را در جای خودشان قرار دهید…

#با انتخاب یک فرش مناسب می‌توانید اتاقی روشن‌تر، گرم و راحت در اختیار داشته باشید و حتی با انتخاب یک فرش گرانقیمت تر خود را فردی ثروتمندتر از آنچه هستید، معرفی کنید. این دو کارشناس به حس آرامشی اشاره می‌کنند که با اضافه کردن فرش به دکوراسیون خانه حاصل می‌شود. شما با قدم زدن بر روی یک سطح نرم‌تر و لوکس‌تر حس خارق العاده ای را تجربه خواهید کرد. تنوع موجود در رنگ و طرح فرش‌ها، افراد با سلیقه‌های متفاوت را راضی نگه می‌دارد؛ به این ترتیب شما قادر خواهید بود مطابق با سلیقه خود، فرش و قالیچه دلخواهتان را انتخاب کرده و لذت وافری را تجربه کنید. همچنین می‌توانید برای فضاهای مختلف منزلتان فرش‌هایی با طرح‌ها و رنگ‌های مورد علاقه‌تان انتخاب و با هماهنگ کردن وسایل هر فضا با فرش مورد نظرتان هارمونی جالبی را خلق کنید و با فضاهای خیره کننده سلیقه زیبای خود را در معرض دید میهمانتان قرار دهید. امروزه علاقه به استفاده از فرش به نحو غیر قابل باوری قابل افزایش است و نه تنها در منازل مسکونی بلکه در مهمانپذیرها مانند هتل‌ها، مسافرخانه‌ها، رستوران‌ها و حتی در فضاهای آموزشی و تجاری مانند ادارات نیز قابل مشاهده است. این امر موجب شده برای هر مکان، فرشی متناسب با آن طراحی و بافته شود.(شاهکار آریایی)

حوزه قرارگیری فرش

#اتاق خواب:

هر صبحی که از خواب برمی خیزید، نخستین جایی که پایتان را می گذارید باید با یک کف پوش مناسب، گرم و نرم پوشیده شده باشد، پس با توجه به ابعاد اتاق و سایز تخت (دونفره کینگ سایز، دونفره میدل سایز و یا یک نفره) نسبت به انتخاب فرش اقدام نمایید. دقت کنید که باید تمام یا بخش اعظم فرش به صورتی که در تصویر نشان داده شده است زیر تخت قرار بگیرد. از فرش های گرد یا کوچک که بخشی از فضای پایین تخت را اشغال می نماید، استفاده نکنید.


#غذاخوری:

فرش را طوری زیر میز غذاخوری قراری دهید که پایه های صندلی در هنگام عقب آمدن حتما روی آن قرار بگیرد. دقت کنید ابعاد و شکل فرش باید متناسب با ابعاد میز غذاخوری باشد و زمانی که زیر میز قرار می گیرد پنهان نگردد. از آنجایی که میز غذاخوری بخش مرکزی فرش را پوشش می دهد، دقت کنید که فرش به اندازه ای بزرگ باشد که الگو و بافت آن در اطراف میز غذاخوری دیده شود.

#نشیمن:

بهتر است در اتاق نشیمن، فرش را طوری قرار دهید که مبلمان به طور کامل بر روی آن بنشیند. این امر موجب می شود که همه اجزای مبلمان اتاق مانند یک گروه عمل کرده و متحد به نظر برسند. حالت دیگر این است که حداقل پایه جلویی مبلمان روی فرش قرار بگیرد. در این حالت هم چنان توجه به سمت مرکز اتاق خواهد بود. غیرمعمول ترین حالت هم این است که پایه تمام اجزا مبلمان( کاناپه، مبل تک و میز کناری) خارج از فرش باشد. این نوع سازماندهی برای آپارتمان های کوچک ایده آل است. اگر می خواهید این حالت را امتحان کنید مطمئن شوید که طول فرش با کاناپه برابر است، همین طور مبلمان را نزدیک فرش قرار دهید تا حس اتحاد هم چنان پابرجا بماند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید